Yüz Germe Estetiği

Yüz Germe Estetiği

Yüz estetikleri 2010’ların ortasına doğru tüm dünyada büyük bir ilgi görmeye başlamıştır. Bu estetik operasyonlar sayesinde yüzün, yüzü meydana getiren dokuların ve organların; estetik olarak birbirleri ile uyumlu ve çekici bir görünüm kazanmaları mümkündür. Bu operasyonlar arasında en sık tercih edilenlerden biri ise yüz germe estetiğidir.

Yüzün gergin ve canlı bir görünüme sahip olmasından sorumlu olan dokular, zaman içerisinde zayıflayabilirler. Bu zayıflama sonucu yüzde kırışıklıklar, çizgiler ve sarkmalar görülebilir. Bu da yüzün estetik olarak zayıf bir görünüme sahip olmasına yol açabilir. Yüz germe ile birlikte bahsettiğimiz bu sorunlar giderilebilir. Bireyler bu operasyon sayesinde toplu, canlı ve gergin bir yüze kavuşabilirler. Yüz germe estetiği dahilindeki tüm işlemler kişinin isteklerine ve ihtiyaçlarına özel olarak planlanırlar. Böylece hastaların arzu ettikleri görünüm, yüze daha isabetli bir şekilde kazandırılabilir.

Yüz germe ile alakalı detaylı bilgi almak için Aegean Health Group’u arayabilirsiniz.

Yüz Germe Nedir?

Yüz germe, özellikle de yanak ve yanak bölgesindeki dokuların ideal konumlarına taşınmaları; yüz derisinin gergin ve canlı bir görünüme sahip olması için yapılan operasyondur. Bu operasyon tıp dilinde ‘’Ritidektomi’’ ismi ile de bilinmektedir.

Yüz derisinin altında, deriyi destekleyen özel yağ ve protein dokular vardır. Bu dokular zaman içerisinde çeşitli faktörlere bağlı olarak yoğunluklarını kaybedebilirler. Bu da yüz derisinin kırışmasına, deride sarkıklar ve çizgiler oluşmasına yol açabilir. Yüz germe estetiği ile birlikte bu gibi sorunlar çözüme kavuşturulur. Bireylerin daha canlı, genç ve gergin yüz görünümüne sahip olmaları sağlanır. 

Yüz Germe Estetiği Neden Yapılır?

Yüz germe estetiği yüz bölgesinde meydana gelen kırışıklıkların giderilmesi, yüzün gergin ve genç bir yapıya kavuşabilmesi için yapılır

Yüzü meydana getiren dokular ilerleyen yaş, güneş ışınlarına maruz kalma, çeşitli hastalıklar ve genetik sebepler sonucu eski bütünlüklerini kaybedebilirler. Bu dokular zaman içerisinde daha zayıf ve yüz derisini yeterince destekleyemeyen bir yapıya sahip olabilirler. Bu da yüz derisinin sarkmasına, yüzde kırışıklıklar meydana gelmesine sebep olur. Yüz germe estetiği bu gibi sorunların giderilmesi için tercih edilmektedir.

Yüz Germe Kimlere Yapılabilir?

Yüz germe estetiği operasyon açısından sorun teşkil edebilecek bir sağlık problemi bulunmayan herkese yapılabilir. Gerek ülkemizde gerekse de dünyada her yaştan erkek ve kadın yüz germe estetiği yaptırmaktadır. Bununla birlikte yüz germe işlemi 18 yaşının altındaki bireylere önerilmemektedir. 

Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Yüz germe ameliyatı çoğunlukla genel anestezi altında gerçekleşen bir operasyondur. Yani yüz germe ameliyatı sırasında hastalar ağrı ve rahatsızlık hissi duymazlar. Operasyon sırasında daha önce hasta için özel olarak planlanmış olan işlemler gerçekleştirilir. Bu işlemler dahilinde yanak bölgesinde yer alan dokular yeniden konumlandırılabilir. Yüzde yer alan fazla yağ dokuları özel işlemlerle alınabilir. Yüzde sarkık görüntüye sebep olan fazla deri dokuları da bu işlem sırasında alınır. Daha sonra ise yüz derisi gergin ve genç bir görünüm oluşturulacak şekilde gerdirilir. Yüz germe ameliyatı yapılan işlemlerin kapsamına göre 3 ila 7 saat arasında tamamlanır. Bu süre aralığının geniş olma sebebi ameliyatın herkes için farklı şekillerde planlanıyor olmasıdır.

Yüz Germe Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Yüz germe ameliyatından sonra hastalar genelde 1 gece boyunca hastanede misafir edilirler. Bu süre boyunca hastanın gerekli bakımları ve pansuman işlemleri yapılır, hastanın genel durumu düzenli olarak kontrol edilir. Ameliyat sonrasında hastaların yüz bölgesinde hafif şişlikler ve morluklar meydana gelebilmektedir. Bu şişlik ve morluklar 3 ila 5 gün içerisinde kaybolurlar. Hastalar hemen hemen 1 hafta içerisinde iş yaşamlarına geri dönebilirler.

Yüz Germe Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Yüz germe ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gerekenler arasında şunlar yer alır:

  • Yüzün olası enfeksiyon riskine karşı 1 ila 3 gün süre ile sargıda kalması gerekebilir.
  • Doktor önerisine göre ameliyattan sonra 2 ay kadar yüzü, güneş ışınlarından korumak gerekebilir.
  • İyileşme süreci boyunca ağır fiziksel aktivitelerden ve zorlu sportif faaliyetlerden uzak durulması önerilir.
  • Ameliyat sonrasında kişisel hijyene dikkat etmek gerekir.
  • Doktor tavsiyelerine uyulması, doktor kontrollerinin aksatılmaması önerilir.

Doktorlar, ameliyat öncesi ve sonrası süreçlerle alakalı hastalarını detaylı olarak bilgilendireceklerdir.

Aegean Health Group – Yüz Germe

Yüz germe estetiği ve diğer yüz estetikleri ile alakalı detaylı bilgi almak için Aegean Health Group’u arayabilirsiniz.