Sedasyonlu Saç Ekimi

Sedasyonlu Saç Ekimi

Saç kaybı hem erkekler hem de kadınlar için rahatsız edici bir problemdir. Bu problem çeşitli çevresel ve genetik faktörlerin bir araya gelmesi ile oluşabilir. Zaman içerisinde saç dökülmesinin yaşandığı bölgede; saç görünümünde seyrekleşme ve açıklık görülür. Saç dökülmesine bağlı oluşan görüntü pek çok kişi tarafından istenmez. Bu kişiler günümüzde özel saç ekim teknikleri ile bahsettiğimiz görüntüyü giderebilir, daha gür saçlara sahip olabilirler.

Bazı bireylerin, saç ekim işlemi sırasında deneyimleyebilecekleri ağrı ve rahatsızlık hissi sebebi ile bu işlemi yaptırmaya çekindikleri bilinmektedir. Günümüzde ise saç ekim işlemi öncesinde uygulanan özel anestezi ve sedasyon teknikleri sayesinde bahsettiğimiz ağrı hissini engellemek mümkündür.

Sedasyonlu saç ekim işlemi sırasında hastalar hafif bir uyku hali içerisinde olurlar. Bu yüzden yapılan işlemler sırasında ağrı hissi duymazlar. Herhangi bir şekilde rahatsız edici bir hisse veya kaygıya kapılmazlar. Saç ekim işlemleri öncesinde yapılan sedasyon uygulaması, anestezi uzmanları tarafından hastaya özel olarak planlanır.

Sedasyonlu saç ekimi ve benzer saç ekim işlemleri hakkında detaylı bilgi almak için Aegean Health Group’u arayabilirsiniz.

Sedasyon Nedir?

Sedasyon, kişinin; ağrı, korku, rahatsızlık ve kaygı hissi duymasının engellendiği, hafif bir uyku halidir. Sedasyon hali, tıp biliminde sedatif olarak isimlendirilen özel ilaçlar sayesinde gerçekleştirilir. Bu ilaçlar sedasyonun yapılma amacına ve diğer faktörlere göre ağızdan veya damar yolu ile verilebilirler. Sedasyon için verilen ilaçların dozu hastaya özel olarak belirlenir. Böylece istenilen süre boyunca hastanın ağrı, kaygı ve rahatsızlık hissi duyması engellenmiş olur. Özellikle de hafif operasyonlardan ve tıbbi işlemlerden önce oldukça tercih edilen bir işlemdir.

Sedasyonlu Saç Ekimi Nedir?

Sedasyonlu saç ekim işlemi, saç ekiminin; hastada herhangi bir ağrıya veya rahatsızlığa yol açmadan yapıldığı özel bir uygulamadır. Hastaya uygulanacak olan sedasyon işleminin detayları anestezi uzmanı olan hekimler tarafından kararlaştırılır. Bu planlama evresinde hastanın detaylı bir muayenesi yapılır, böylece hastaya en uygun ilaç dozu kararlaştırılmış olur. Sedasyonlu saç ekim işlemi sırasında hasta hafif bir uyku hali içerisinde olduğu için yapılan işlemlerin hiçbirini hissetmez. DHI saç ekimi, FUE saç ekimi, Safir FUE saç ekimi gibi oldukça modern yöntemler sedasyon altındaki hastalarda başarı ile gerçekleştirilebilir.

Sedasyonlu Saç Ekimi’nin Avantajları Nelerdir?

Sedasyonlu saç ekiminin avantajları arasında şunlar yer alır:

  • Uygulama sırasında hastalar ağrı, rahatsızlık, korku, heyecan ve kaygı gibi hisler duymazlar.
  • Uygulama sırasında hastalar oldukça sakin bir pozisyonda oldukları için uzmanlar da işlemleri çok daha verimli yürütürler.
  • Oldukça konforlu bir uygulamadır.
  • Herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.
  • İşlem sonrasında hastanın kendine gelmesi uzun sürmez, işlemden sonra uzun dinlenme sürelerine gerek kalmaz. Yalnızca işlemin yapıldığı gün araç kullanılmaması önerilir.

Sedasyonlu Saç Ekimi Kimlere Yapılabilir?

Sedasyonlu saç ekimi, sedasyon işlemi veya saç ekimi uygulamasına engel olabilecek bir sağlık durumu bulunmayan herkese yapılabilir. Genel olarak saç ekimi, 20 yaşını doldurmuş olan bireylere önerilmektedir. Bunun haricinde hastalar gerek saç ekimine gerekse sedasyon işlemlerine uygunlukları açısından detaylı olarak değerlendirilirler.

Sedasyonlu Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Sedasyonlu saç ekimi sırasında ilk olarak hastalara; içerisinde çeşitli sedatif ve anestezik ilaçlar bulunan bir enfeksiyon yapılır. Hasta talebine göre enjeksiyonun yapılacağı bölgeye de ağrıyı önlemek adına ağrı kesici krem uygulanabilmektedir. Sedasyon uygulaması etkilerini kısa bir sürede belli eder.

Sedasyonun ardından diğer saç ekim işlemlerine geçilir. Bu işlemler Safir FUE saç ekimi, FUE saç ekimi ve DHI saç ekimi gibi teknikler kullanılarak yapılabilir. Bu işlemler hakkında detaylı bilgi almak için sitemizde yer alan aynı isimli yazıları inceleyebilirsiniz.

Aegean Health Group – Sedasyonlu Saç Ekimi

Sedasyonlu saç ekimi ve diğer saç ekim uygulamaları hakkında detaylı bilgi almak için Aegean Health Group’u arayabilirsiniz.