Safir FUE Saç Ekimi

Safir FUE Saç Ekimi

Saçlar insanların dış görünüşleri için oldukça önemlidirler. Bu yüzden saç dökülmesi ve saçlarda seyrekleşme gibi durumlar hem kadınları hem de erkekleri rahatsız eder. Zaman içerisinde yıpranan, uygun bakıma ve gerekli destekleyici maddelere ulaşamayan saçlar dökülebilirler. Genetik faktörlerin de saç dökülmesinde büyük payı vardır. Saç dökülmesi sebebi ile oluşan görünümden hoşlanmayan bireyler çeşitli saç ekim işlemlerine başvurabilirler. Bu işlemler arasında en sık tercih edilenlerden biri Safir FUE saç ekimidir.

Safir FUE saç ekimi, bu işlem için özel olarak gerçek safirden üretilmiş keskin ve pürüzsüz bıçakların kullanıldığı oldukça modern ve konforlu bir uygulamadır. FUE saç ekim tekniğine göre çok daha gelişmiştir. Uygulama sırasında herhangi bir cerrahi müdahaleye başvurulmaz. Bu yüzden uygulama sonrasında uzun ve meşakkatli bir iyileşme süreciyle karşılaşılmaz.

Safir FUE saç ekimi ve diğer saç ekim işlemleri hakkında detaylı bilgi almak için Aegean Health Group’u arayabilirsiniz.

Safir FUE Saç Ekimi Nedir?

Safir FUE saç ekimi, saç dökülmesinin ve seyrekleşmesinin meydana geldiği bölgeye, hastanın başka bir bölgesinden alınan saç köklerinin ekilmesi işlemidir. Bu işlem oldukça modern ve gelişmiştir. İşlem sırasında derin cerrahi kesiler ve dikişlere başvurulmaz. Safir FUE saç ekim işleminde bir defada 5000 bin grefte kadar saç ekimi yapılabilmektedir. Bir greftin içerisinde hemen hemen 1 ila 5 adet saç kökü yer alır. Yani ekimin yapıldı bölgede tatmin edilir bir saç yoğunluğu sağlanır.

Safir FUE Saç Ekimi Öncesi Planlama Nasıl Yapılır?

Safir FUE saç ekimi öncesinde hastanın saçlarında ve saç derisinde detaylı incelemeler yürütülür. İşlem sırasında aktarılacak olan saç köklerinin nereden alınacağına karar verilir. Hastanın saç çizgisi (hairline) belirlenir. Saç köklerinin ekileceği bölgeler estetik ölçütler üzerinden kararlaştırılır. Bu süreçte hastanın talepleri de göz önünde bulundurulur. Detaylı planlama süreci sayesinde çok daha isabetli ve başarılı bir saç ekim işlemi mümkün olur.

Safir FUE Saç Ekimi Avantajları Nelerdir?

Safir FUE saç ekimi avantajları arasında şunlar yer almaktadır:

  • Safir FUE saç ekimi sayesinde hastalar doğal bir saç görünümüne sahip olabilirler.
  • Safir FUE tekniği ile yapılan saç ekimleri sırasında saç kökleri çok daha konforlu bir şekilde alınabilir ve hedeflenen bölgelere aktarılabilir.
  • Safir FUE tekniği sırasında kullanılan aparatlar çok daha özenli bir tedavi imkânı sunar.
  • Safir FUE tekniği eski saç ekim tekniklerine kıyasla daha kısa sürede tamamlanır.
  • İşlem lokal anestezi altında yapıldığı için ağrı ve rahatsızlık hissi duyulmaz.
  • İşlem sırasında yapılan işlemler sebebi ile uygulama bölgesinde kalıcı izler oluşmaz.
  • İyileşme sürecinde ağrı hissi görülmez. Derin kesilere ve dikişlere başvurulmadığı için iyileşme süreci oldukça hızlı ve konforludur.

Safir FUE saç ekiminin avantajları hakkında detaylı bilgi almak için Aegean Health Group’u arayabilirsiniz.

Safir FUE Saç Ekimi Kimlere Yapılabilir?

Safir FUE saç ekimi 20 yaşını doldurmuş olan ve saç ekim işlemine engel olabilecek bir sağlık sorunu olmayan herkese uygulanabilir. Bu uygulama saçında seyrekleşme meydana gelene erkeklere yapılabildiği gibi saç kaybı olan kadınlara da yapılabilmektedir. İşlemi yaptıracak olan bireyin 20 ila 22 yaşlarından büyük, yani gelişimini tamamlamış olması istenmektedir. Onun haricinde ikincil bir yaş sınırı bulunmamaktadır.

Safir FUE Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Safir FUE saç ekimi lokal anestezi altında yapılan bir işlemdir. Yani uygulama sırasında hastalar ağrı ve rahatsızlık hissi duymazlar. Bu işlem sırasında daha önce belirlenen bölgeden alınan saç kökler özel bir aparat yardımı ile saç kökleri toplanır. Daha sonra bu saç kökleri, hedef bölgeye özel safir uçlar sayesinde daha küçük olarak açılan kanallara, kararlaştırılan düzende ve yoğunlukta aktarılır. Safir FUE saç ekimi hemen hemen 6 ila 8 saat içerisinde son bulur. Bu süre yapılan saç ekim işleminin kapsamına ve detaylarına göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Safir FUE Saç Ekimi Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Safir FUE işlemi sonrasında hastalar gündelik yaşamlarına geri dönebilirler. Uygulama sırasında derin kesiler atılmadığı için uzun dinlenme sürelerine gerek yoktur. Ancak yine de bireyin bir gün boyunca kendisini çok yormaması önerilir. Uygulamadan sonra hastalar en az 10 gün boyunca doktorun önerdiği solüsyon ile saçlarını yıkamalıdırlar. Yıkama işlemi sırasında el kullanılmamalıdır. Saç ekim işleminden sonra düzenli doktor kontrollerinin aksatılmaması ve doktor tavsiyelerine uyulması önerilir.

Aegean Health Group – Safir FUE Saç Ekimi

Safir FUE saç ekimi ve benzer saç ekim uygulamaları hakkında detaylı bilgi almak için Aegean Health Group’u arayabilirsiniz.