Penis Büyütme Estetiği

Penis Büyütme Estetiği

Penis büyütme estetiği, penis uzunluğundan ve kalınlığından memnun olmayan erkek bireyler tarafından tercih edilmektedir. Penis boyutu genetik ve gelişimsel faktörlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Bazı erkekler, penis boyutları normal (ortalama) kabul edilen seviyelerde olsa bile penislerinin kısa veya ince olduğunu düşünebilirler. Bu da özgüven sorunları yaşamalarına ve cinsel ilişkilerden kaçınmalarına yol açabilir. Penis boyutundan memnun olmayan bireyler penis büyütme estetiği gibi operasyonları tercih edebilirler.

Penis büyütme estetiği sayesinde penisin uzunluğu ve kalınlığı arttırılabilmektedir. Bu operasyon sırasında liposuction uygulamalarına; cerrahi kesi ve dikiş işlemlerine başvurulabilir. Penis büyütme estetiği tamamıyla hastanın şikâyetlerine ve taleplerine göre özel olarak planlanır. Böylece penis uzunluğu belirli bir miktar attırılabilir. Vücudun çeşitli bölgelerinden alınabilen yağ dokusunun penise aktarılması ile penis kalınlığı da arttırılabilmektedir.

Penis büyütme estetiği hakkında detaylı bilgi almak için Aegean Health Group’u arayabilirsiniz.

Penis Büyütme Estetiği Nedir?

Penis büyütme estetiği, penis boyutundan memnun olmayan bireylerin; penislerini bir miktar uzatmak veya kalınlaştırmak için yapılan uygulamadır. Bu işlemler birlikte de yapılabilmektedir.

Bazı bireyler uzunluk veya kalınlık olarak ortalamadan daha küçük bir penise sahip olabilirler. Bazı bireyler ise ortalama büyüklükte bir penise sahip olsalar bile penislerinin küçük olduğunu düşünebilirler. Her iki durumda da bireyler, penis boyutları sebebi ile çeşitli psikolojik sorunlar yaşayabilirler. Bu psikolojik sorunlar cinsel yaşamlarını da olumsuz etkileyebilir. Penis büyütme estetiği sayesinde, boyutundan memnun olmayan penislere daha kalın ve daha uzun bir yapı kazandırmak mümkündür.

Ortalama Penis Boyutu Nedir?

Ülkeden ülkeye değişmekle beraber erekte haldeki ortalama penis uzunluğu 10-14 santimetre, ortalama penis kalınlığı (çevresi) ise 10-12 santimetre civarındadır. Flask (gevşek) haldeki ortalama penis uzunluğu 5-7 santimetreyken, ortalama penis kalınlığı (çevresi) ise 7-9 santimetre civarındadır. Penis boyutu kilo durumuna, yaşa ve etnik kökene göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir. Penis, doğumdan itibaren büyümeye ve gelişmeye başlar. Ergenliğe girilmesi ile birlikte testosteron gibi hormonlardaki artışlar penisin büyüme hızını arttırır. Bu büyüme, 15 ila 20 yaşlarına kadar devam edebilmektedir.

Penis Büyütme Estetiği Kimlere Yapılabilir?

Penis büyütme estetiği, operasyona engel teşkil edebilecek bir sağlık durumunun olmaması kaydıyla 18 yaşını doldurmuş olan her erkeğe yapılabilir. Penisin 18 yaşına ve hatta bazı kişilerde 20 yaşına kadar gelişmeye devam ettiği düşünülmektedir. Penisin sağlıklı bir şekilde gelişmeye devam edebilmesi için 18 yaşından küçük olan bireylere penis büyütme estetiği önerilmez.

Penis Büyütme Estetiği Nasıl Yapılır?

Penis büyütme estetiği; penisi kalınlaştırmak veya penis uzunluğunu arttırmak için yapılabilir. Penis büyütme operasyonları çoğunlukla genel anestezi altında uygulanmaktadır. Böylece operasyon sırasında hastaların ağrı ve rahatsızlık hissi duyması engellenmiş olur.

  • Penis Kalınlaştırma Ameliyatı: Penis kalınlaştırma ameliyatı, hastanın kendi vücudundan alınan yağ dokuları ile yapılır. Sırt bölgesinden veya bacak gibi bölgelerden alınan yağ dokusu özel bir uygulama ile penise enjekte edilir. Böylece penis kalınlığı (çevresi) 4 ila 6 santimetre kadar arttırılmış olur. 
  • Penis Uzatma Ameliyatı: Penis uzatma ameliyatı iki farklı şekilde yapılabilmektedir. Bunlardan ilki cerrahi kesiler yardımı ile vücut içerisinde bulunan penis dokusunun öne doğru çekilmesi ile yapılır. Bir diğer yöntemde ise hastanın penis kökü çevresindeki yağ dokularının vücuttan alınması ile yapılır. Bölge penisin şekline göre yeniden düzenlenir ve bu sayede uzun bir penis görünümü elde edilir. Penis uzatma ameliyatı ile penis boyunu 2 ila 4 santimetre kadar uzatmak mümkündür.

Penis kalınlaştırma ve penis uzatma ameliyatlarının detayları hakkında bilgi almak için Aegean Health Group’u arayabilirsiniz. 

Penis Büyütme Estetiği Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Ameliyat sonrasında hastalar bir gece hastanede misafir edilebilirler. Bu süre boyunca hastaların genel kontrolleri sağlanır ve iyileşme sürecine iyi bir adım atmaları için gerekli işlemler yapılır. Ameliyat sonrasında hastaların penislerinde şişlik ve rahatsızlık hissi oluşabilmektedir. Bu şikâyetler zamanla azalır ve kendiliğinden kaybolurlar.

Penis büyütme estetiği sonrası iyileşme süresi kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Ameliyattan sonra ilk 2 hafta içerisinde büyük oranda iyileşme görülür. Ancak dokuların tamamen iyileşmesi birkaç ayı bulabilir. Bu yüzden doktor önerisine göre 4 ila 6 aydan önce cinsel birliktelikte bulunulmaması önerilir.

İyileşme sürecinde doktor önerisine göre destekleyici iç çamaşırları kullanılabilir. İyileşme süreci boyunca en az 20 gün sportif faaliyetlerden uzak durulması önerilir.

Aegean Health Group – Penis Büyütme Estetiği

Penis büyütme estetiği ile ilgili detaylı bilgi almak için Aegean Health Group’u arayabilirsiniz.