O Noktası Büyütme İşlemi

O Noktası Büyütme İşlemi

Kadınlarda cinsel yaşam ile alakalı görülen birçok sorun, cinsel birlikteliklerden yeterince haz alınamaması sebebi ile ortaya çıkmaktadır. Vajinayı meydana getiren dokular zaman içerisinde yıpranırlar. Bu yıpranma ile birlikte eski hassasiyetlerini kaybederler. Hassasiyetin azalması ile birlikte cinsel uyarılma zorlaşır. Buna bağlı olarak vajinal kuruluk gibi problemler görülebilir.

O noktası büyütme işlemi, vajinada yer alan ve cinsel birlikteliklerden alınan hazzı etkileyen bölgelerin onarılması için yapılır. Böylece bu bölgeler daha canlı ve hassas bir hale gelebilir. Vajinal kuruluk gibi problemler çözülebilir ve kadınlar çok daha kolay bir şekilde orgazma ulaşabilirler.

O noktası büyütme işlemi hakkında detaylı bilgi almak için Aegean Health Group’u arayabilirsiniz.

O Noktası Nedir?

O noktası, vajinada bulunan ve cinsel hazzın oluşmasına sebep olan bölgeleri tanımlamak için kullanılan bir ifadedir. Vajina içerisinde ve çevresinde bulunan bazı bölgeler, diğer bölgelere kıyasla çok daha hassas bir yapıya sahiptir. Daha hassas bir yapıya sahip olma sebepleri o bölgelerde yoğun olarak bulunan sinir hücresi ağları ve kılcal kan damarlarıdır. Böylece yeterince uyarıldıkları takdirde kadınların yüksek miktarlarda cinsel haz duymalarına ve en nihayetinde orgazma ulaşmalarına sebep olurlar. Bu noktalar zaman içerisinde; ilerleyen yaş, doğumlar ve çeşitli cerrahi operasyonlara bağlı yıpranabilirler. Yıpranma ile birlikte eski hassasiyetlerini de kaybederler. O noktası büyütme işlemi bu bölgelerdeki dokuların onarılmasına imkân sağlar.

 O Noktası Büyütme İşlemi Nedir?

O noktası büyütme işlemi, vajina girişi ve vajina çevresinde yer alan cinsel haz noktalarının; canlandırılması ve onarılması için yapılan uygulamadır. Bu uygulama kişiye özel olarak uygulanır. G noktası büyütme işleminin aksine bu uygulama sırasında dolgu işlemi kullanılmaz. Dolgu uygulaması yerine hastanın kendi kanındaki onarıcı hücreler kullanılır. Laboratuvar ortamında zenginleştirilen onarıcı hücreler, özel enjeksiyon işlemleri ile hedef noktalara uygulanır. Böylece belirlenen noktalardaki dokular hızla iyileşmeye, canlanmaya ve hassaslaşmaya başlarlar.

O noktası büyütme işleminde PRP uygulaması olarak bilinen özel işlemden yararlanılır.

PRP Tedavisi Nedir?

PRP tedavisi, hastadan alınan kanın özel laboratuvar aletleri ile onarıcı hücreler bakımından zenginleştirilmesi ve hedef bölgelere enjekte edilmesidir. PRP, ‘’Platelet Rich Plasma’’ yani platelet hücreleri bakımından zengin plazma manasına gelmektedir.

Kanda ‘’platelet’’ isimli onarıcı hücreler yer alır. PRP uygulamalarında hastadan alınan kan laboratuvar ortamında birtakım işlemlerden geçer. Bu işlemler sayesinde onarıcı ‘’platelet’’ hücreleri bakımından zengin bir sıvı elde edilir. Bu sıvı enjekte edildiği bölgelerdeki iyileşme sürecini hızlandırır, dokuların kendilerini toplamalarına yardımcı olur. Vajinada yer alan haz noktalarına uygulandığında da dokuların canlanmalarını ve eski hassasiyetlerine kavuşmalarını sağlar.

O Noktası Büyütme İşlemi Neden Yapılır?

O noktası büyütme işlemi, vajinal dokuların onarılmaları, gençleşmeleri ve canlanmaları için yapılır. Bu uygulama sayesinde vajinadaki haz noktaları çok daha hassas bir hale gelebilirler. Bu da kadınların cinsel birlikteliklerden aldığı hazzı arttırmada etkilidir. 

O Noktası Büyütme İşlemi Kimlere Yapılabilir?

O noktası büyütme işlemi 18 yaşından büyük olan her kadına uygulanabilmektedir. Vajinal dokuların 18 yaşına kadar gelişmeye devam ettiği düşünülür. Bu yüzden o noktası uygulaması için reşit olma şartı aranmaktadır.

O Noktası Büyütme İşlemi Nasıl Yapılır?

O noktası uygulamasında öncelikle hastadan bir miktar kan alınır. Daha sonra ise onarıcı hücreler, laboratuvar ortamında kan örneğinin içerisinden ayrıştırılır. Böylece çok daha yoğun hale gelirler. Elde edilen ve onarıcı hücreler bakımından zengin olan sıvı, vajinada bulunan hedef bölgelere enjekte edilir. Bu sayede hedef bölgelerde yer alan dokular hızla onarılmaya ve iyileşmeye başlarlar.

O noktası büyütme işlemi hemen hemen 15 dakika içerisinde tamamlanır. Bu süre kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir.

O Noktası Büyütme İşleminden Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

O noktası büyütme işlemi sırasında cerrahi işlemlere başvurulmaz. Uygulama oldukça kolay, konforlu ve hızlıdır. Bu yüzden işlemden hemen sonra hastalar gündelik yaşamlarına dönebilirler.

O noktası büyütme işlemi sonrasında hastaların özel bir bakıma ihtiyaçları yoktur. Bu yüzden cinsel birliktelikleri de sınırlamaya gerek kalmaz. Hatta hastalar operasyonun gerçekleştiği gün cinsel birliktelikte bulunabilirler.

Aegean Health Group – O Noktası Büyütme İşlemi

O noktası büyütme işlemi ve diğer konular hakkında detaylı bilgi için Aegean Health Group’u arayabilirsiniz.