Lokal Destek Tedavileri – Saç Sağlığı

Lokal Destek Tedavileri – Saç Sağlığı

Saç derisi binlerce kılcal damar tarafından beslenen canlı bir dokudur. Bu doku, kandan aldığı vitaminler ve mineraller yardımı ile saçların sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlar. Saçlarda meydana gelen yıpranmalar saç derisinin sağladığı vitamin ve mineral kaynakları sayesinde onarılır. Böylece bireyler güzel, parlak ve canlı saçlara sahip olurlar.

Saçlar ihtiyaç duydukları destekleyici maddelere ulaşamazlarsa zaman içerisinde yıpranır, incelir ve dökülürler. Bu da saçların seyrekleşmesine ve halk arasında ‘’kellik’’ olarak adlandırılan görünümün meydana gelmesine sebep olur. Lokal destek tedavileri, saçların ve saç derisinin ihtiyaç duyduğu kaynakların doğrudan bu dokular üzerine uygulanmasıdır. Böylece saç derisi bu materyalleri emebilir ve saçların sağlıklı bir yapıya kavuşması için kullanabilir.

Lokal destek tedavileri ve benzer saç tedavileri hakkında detaylı bilgi almak için Aegean Health Group’u arayabilirsiniz. 

Saç İçin Lokal Destek Tedavileri Nelerdir?

Lokal destek tedavileri, saç ve saç derisinin ihtiyaç duyduğu kaynakların; özel spreyler, losyonlar, kremler ve serumlar yardımıyla karşılanmasıdır. Bahsettiğimiz spreyler, losyonlar ve serumlar; saçların gür ve sağlıklı olabilmelerine olanak sağlayan maddeler içerirler. Bu maddeler saç derisi tarafından emilirler. Daha sonra ise saçların uzaması ve onarılması için deri tarafından yürütülen özel süreçler sırasında kullanılırlar. Böylece saçlar zaman içerisinde çok daha sıkı, parlak ve canlı bir görünüm kazanırlar. Saç dökülmesine yol açabilen bazı faktörler de engellenmiş olur. Bazı durumlarda lokal destek tedavilerine ek olarak Mezoterapi Tedavisi ve PRP Tedavisi de uygulanabilir. Bu işlemler, lokal destek tedavileri ile birleştiklerinde saç sağlığını oldukça başarılı bir şekilde desteklerler.

Konu hakkında detaylı bilgi almak için sitemizde yer alan Mezoterapi Tedavisi ve PRP Tedavisi isimli yazıları inceleyebilirsiniz.

Lokal Destek Tedavileri Ne İşe Yarar?

Lokal destek tedavileri sayesinde saç sağlığı açısından şu gibi olumlu kazanımlar elde edilebilir:

  • Saçlı deri gerektiği gibi beslenebilir ve sağlıklı bir yapıya kavuşabilir.
  • Saç dökülmesi gibi sorunlara yol açan bazı faktörler ortadan kaldırılabilir.
  • Saçlarda meydana gelen yıpranma onarılabilir.
  • Saçlar çok daha dayanıklı bir yapıya sahip olabilir.
  • Saçlar hacimli, sağlıklı ve parlak bir görünüme kavuşabilir.
  • Dinlenme fazında olan saç kökleri harekete geçirilebilir. Böylece yeni saç oluşumu gözlenebilir.
  • Saçlı deriyi besleyen kılcal damarlar genişleyebilir ve saç derisi ihtiyaç duyduğu kaynaklara çok daha iyi bir şekilde ulaşabilir.

Lokal destek tedavileri sırasında kullanılan çoğu madde yalnızca saçlı deri için değil vücudun geri kalanı için de oldukça önemlidir. Bu yüzden lokal destek tedavileri sırasında kullanılan destekleyici madde takviyeleri oldukça yararlıdır.

Lokal Destek Tedavileri Nasıl Yapılır?

Lokal destek tedavileri birçok şekilde uygulanabilirler. Genelde saç derisi üzerine yapılan bu uygulamalar, uzmanlar tarafından onaylanmış destekleyici maddeler içerirler. Saç derisine yapılan uygulama kremlerin, losyonların veya yağların direkt olarak deriye sürülmesi ile gerçekleşebilir. Buna ek olarak bazı mezoterapi uygulamalarında da olduğu gibi kafa derisi kontrollü olarak bir miktar aşındırılabilir ve bu aşınan deri yüzeylerinden destekleyici maddelerin emilmesi sağlanabilir. Tedavilerin detayları saçların ihtiyaçlarına göre özel olarak planlanır. Böylece saç derisine uygulanan maddeler ve bu maddelerin saç derisine uygulanma şekli en iyi şekilde seçilir. Bu da uygulanan tedavinin çok daha isabetli ve başarılı sonuçlar vermesini sağlar. Lokal destek tedavisinin ne kadar süreceği de planlanan tedavinin detaylarına göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Aegean Health Group – Lokal Destek Tedavileri

Lokal destek tedavileri ve benzer konular hakkında detaylı bilgi almak için Aegean Health Group’u arayabilirsiniz.