Kaş Kaldırma Estetiği

Kaş Kaldırma Estetiği

Yüz estetikleri gerek dünyada gerekse de ülkemizde en sık tercih edilen estetik operasyonlar arasında yer alırlar. Yüz estetikleri ile birlikte kaşların, göz çevresinin ve yüzün tamamının daha gergin, genç ve sıkı bir görünüme kavuşması mümkündür. Kaş kaldırma estetiği de sıkça tercih edilen yüz estetiği operasyonları arasında yer alır.

Kaşlar, gözler ile birlikte yüzün estetik değeri açısından çok önemli kabul edilirler. Kaşların konumu ve şekli zaman içerisinde değişiklik gösterebilir. Özellikle ilerleyen yaşla birlikte kaş bölgesinde yer alan deri sarkabilir ve kırışabilir. Buna göz kapaklarındaki sarkmalar da eşlik edince kişinin görüşü kısıtlanabilir. Bahsettiğimiz durumlar hem işlevsel hem de estetik sorunlara yol açtıkları için birçok kişi tarafından istenmezler. Bu kişiler kaş kaldırma estetiği ile bahsi geçen sorunlardan kurtulabilirler.

Kaş kaldırma estetiği ve diğer yüz estetikleri hakkında detaylı bilgi almak için Aegean Health Group’u arayabilirsiniz.

Kaş Kaldırma Nedir?

Kaşların gergin ve kalkık bir görünüme sahip olabilmesi için yapılan estetik operasyona kaş kaldırma denir. Kaş kaldırma operasyonu ile bireyler çok daha genç ve çekici bir yüz görünümüne sahip olabilirler.

Kaş kaldırma operasyonu günümüzde birçok farklı teknikle yapılabilmektedir. Bu teknikler çerçevesinde gerçekleşecek olan her işlem hastaların ihtiyaçlarına ve taleplerine göre özel olarak planlanırlar. Böylece hastanın istekleri isabetli bir şekilde karşılanabilir, bireyler istedikleri yüz ve kaş görünümüne başarı ile kavuşabilirler.

Kaş Kaldırma Neden Yapılır?

Kaş kaldırma, kaşların gergin ve halk arasında ‘’yay gibi’’ olarak ifade edilen şekle kavuşabilmesi için yapılır. Böylece kaşlar yüzün çok daha genç ve çekici görünmesine yardımcı olurlar. Buna ek olarak bazı işlevsel problemleri çözmek amacıyla da kaş kaldırma operasyonu tercih edilebilir. Bu problemler arasında kaş çevresinde ve göz kapaklarında yer alan derinin sarkması sonucu görüşün zorlaşması da yer almaktadır. Bu gibi gözün işlevini olumsuz etkileyebilen sorunlar da kaş kaldırma operasyonu ile giderilebilmektedir.

Kaş Kaldırma Kimlere Yapılabilir?

Kaş kaldırma estetiği genelde 35 yaşından büyük olan ve operasyona engel teşkil edebilecek bir sağlık sorunu olmayan hastalara uygulanır. Ancak bu operasyon için herhangi bir yaş sınırlandırılması bulunmamaktadır. Estetik ve işlevsel kusurları çözülmesi amacıyla daha erken yaşlardaki hastalarda da tercih edilebilmektedir. Bu tercih hastanın kendisine bırakılır.

Kaş Kaldırma Nasıl Yapılır?

Ameliyatlı kaş kaldırma estetikleri genelde iki farklı operasyon ile yapılır. Bu operasyonlar klasik yöntem ve endoskopik yöntem olarak bilinirler. Her ikisi de genel veya lokal anestezi ile yapılabilmektedir. Yani hastalar kaş kaldırma ameliyatları sırasında ağrı ve rahatsızlık hissi duymazlar.

Klasik yöntemle yapılan kaş kaldırma ameliyatı sırasında hastanın şakak bölgesinden alınan saçlı deri parçaları kullanılır. Bu parçalar hedef bölgelere gerdirilmek suretiyle kaş kaldırma işlemi yapılır.

Endoskopik kaş kaldırma yönteminde küçük ve ince yapılı özel kameralar kullanılır. Bu kameralar sayesinde diğer yöntemlerde kullanılan kesilerden çok daha küçük boyutlu kesiler kullanılır. Endoskopik kaş kaldırma yönteminde bazı saçlı deri bölgelerinde küçük delikler açılır. Bu delikler yardımı ile kaşların gerdirilmesi ve kaldırılması mümkün olur. Endoskopik kaş kaldırma ameliyatı sırasında neredeyse hiç kanama görülmez. Klasik yönteme kıyasla çok daha modern bir uygulamadır.

Kaş kaldırma operasyonları hemen hemen bir saat içerisinde tamamlanırlar. Bu süre yapılan işlemlere ve işlemlerin kapsamına göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Kaş Kaldırma Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Kaş kaldırma ameliyatından sonra hastalar bir süre dinlenmeleri ve kendilerine gelmeleri için özel bir odaya alınırlar. Burada gerekli sargı ve pansuman işlemleri yapılır. Gerekli işlemler tamamlandıktan sonra hastalar, ameliyat oldukları gün taburcu edilirler. Gün içerisinde hastaların kaş bölgelerinde şişlik ve morluklar oluşabilir, bunlar genelde bir hafta içerisinde tamamen kaybolurlar. Kaş kaldırma ameliyatı sonrası 2 hafta içerisinde büyük oranda iyileşme görülür. Bu bahsettiğimiz süreler endoskopik yöntemle gerçekleşen kaş kaldırma ameliyatlarında çok daha kısa olabilmektedir.

Özellikle iyileşme sürecinin başlarında kaşları zorlayabilecek mimikleri ve hareketleri yapmamak gerekir. Ameliyat bölgesinin bakımına ve kişisel hijyene dikkat edilmesi önerilir. Doktor tavsiyelerine uyulması iyileşme sürecinin çok daha hızlı ve konforlu geçmesini sağlayacaktır.

Aegean Health Group – Kaş Kaldırma Estetiği

Kaş kaldırma ve diğer yüz estetikleri ile alakalı detaylı bilgi almak için Aegean Health Group’u arayabilirsiniz.