Kaş Ekimi

Kaş Ekimi

Kaşlar yüzde bulunan en önemli bölgelerdendir. Bu bölgelerde yer alan kılların şekli, sıklığı ve rengi hem kadınların hem de erkeklerin yüz görünümleri için oldukça önemlidir. Bazı bireyler genetik olarak daha seyrek kaşlara sahip olabilirler. Bazılarında ise öncesinde sık olan kaşlar zaman içerisinde dökülür ve incelir. Bu da birçok kişi tarafından istenmeyen bir kaş görünümüne sebep olur. Günümüzde, teknoloji ve tıp biliminde gerçekleşen gelişmeler sayesinde, vücudun başka bölgelerinde yer alan kıl köklerini kaş bölgesine aktarmak mümkündür. Bu işlem halk arasında ‘’kaş ekimi’’ ismi ile bilinir.

Kaş ekimi FUE ekim teknikleri ile yapılan bir işlemdir. İşlem sırasında, vücudun belli bölgelerinden alınan kıl kökleri, hastanın kaş bölgelerine ekilir. Böylece kaşların şekli düzenlenebilir ve daha sık bir kaş görünümü elde edilebilir.

Kaş ekimi ve benzer konular hakkında detaylı bilgi almak için Aegean Health Group’u arayabilirsiniz.

Kaş Ekimi Nedir?

Kaş ekimi, kaşlara istenilen şeklin verilebilmesi ve kaşların daha sık bir görünüme kavuşabilmesi için yapılan tıbbi uygulamadır. Bu uygulama hastaya özel olarak planlanır. İşlem sırasında derin kesiler ve dikiş uygulamaları yapılmaz. Böylece hastalar kaş ekiminin hemen ardından günlük yaşantılarına dönebilirler.

Kaş Ekimi Nasıl Planlanır?

Kaş ekimi kişiye özel olarak planlanır. Planlama sürecinde ilk olarak kişinin kaş şekli ve kaşları değerlendirilir. Kaş bölgesine ekilecek olan kılların hangi bölgeden ve kaç adet olacak şekilde alınacağı kararlaştırılır. Daha sonra ise kaşlara nasıl bir şekil verileceğine, kaş sıklığının nasıl olacağına karar verilir. Tüm bu süreçler estetik ölçütler ve hastanın talepleri çerçevesinde şekillenir.

Kaş Ekiminin Avantajları Nelerdir?

Kaş ekiminin avantajları arasında şunlar yer alır:

  • Lokal anestezi altında yapıldığı için ağrı ve rahatsızlık hissi duyulmaz.
  • Kişiler işlemin hemen ardından gündelik yaşamlarına dönebilirler.
  • Uygulama sayesinde kaşlara istenilen şekil ve sıklık kazandırılabilir.
  • Kaş ekimi ile elde edilen kaş görünümü kalıcıdır.
  • Uygulama sırasında derin kesiler atılmaz, dikiş işlemlerine de gerek yoktur. Bu yüzden kaş ekimi sonrasında iz kalmaz.

Kaş Ekimi Kimlere Yapılabilir?

Kaş ekimi hem erkeklere hem de kadınlara yapılabilen bir uygulamadır. 18 yaşından büyük olan bireyler, işleme engel olabilecek bir sağlık sorunları yoksa kaş ekimi yaptırabilirler. Daha küçük olan bireylerde gerek kaşların gerekse de yüzün geri kalanının olması gerektiği gibi gelişebilmesi için kaş ekimi önerilmez.

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?

Kaş ekimi lokal anestezi altında yapılan bir işlemdir. Yani işlem sırasında hastalar ağrı ve rahatsızlık hissi duymazlar. İşlem öncesinde hastalara nasıl bir kaş görünümü kazandırılacağı, kaş bölgesine kaç kıl kökü ekileceği gibi detaylar planlanır. Bu detaylı planlama süreci sayesinde işlemler çok daha özenli ve isabetli bir şekilde gerçekleştirilir. Kaşlara ekilecek olan kıl kökleri genelde hastanın ense bölgesinden alınır. Bu kıl kökleri, planlanan şekilde hastanın kaşlarına ekilir. Tüm işlemler ortalama olarak 4 saat içerisinde son bulur. Kaş ekim işleminin süresi, gerçekleşen uygulamanın kapsamına göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. 

Kaş Ekimi Sonrası Dikkat Edilecekler Nelerdir?

Kaş ekimi sonrasında hastalar gündelik yaşamlarına dönebilirler. Kaş ekimi yaptıran hastalara birkaç gün boyunca sırt üstü bir pozisyonda uyumaları tavsiye edilir. Buna ek olarak bir süre kaş bölgesi su ile temas ettirilmemelidir. Kaş ekimi sonrasında doktor tavsiyelerine uyulması ve düzenli doktor kontrollerinin aksatılmaması önerilir.

Aegean Health Group – Kaş Ekimi

Kaş ekimi ve benzer tedaviler hakkında detaylı bilgi almak için Aegean Health Group’u arayabilirsiniz.