Kaş Arası Botoksu

Kaş Arası Botoksu

Kaşlar, yüz ifadelerimiz sırasında sürekli bir hareket içerisindedirler. Bu hareketler sayesinde belli başlı mimikler meydana gelir. Mimik kullanımı ile birlikte de insanlar, sosyal etkileşimler sırasında duygularını ve düşüncelerini çok daha kolay ifade edebilirler. Ancak bu mimiklerin sürekli kullanımı, ilerleyen yaş gibi diğer faktörlerle de birleştiğinde kaş arası olarak ifade edilen bölgede kırışıklıklar görülebilir. Kaş arasında yer alan cilt bölgesi zaman içerisinde yıpranır, bölgede çizgiler ve kırışıklıklar meydana gelir. Bu da kişinin olduğundan daha yaşlıymış gibi görünmesine ve suratının sürekli öfkeli bir ifade taşıyormuş gibi algılanmasına yol açabilir. Kaş arası bölgedeki kırışıklıkları önlemek ve gerektiğinde ise bu kırışıklıkları ortadan kaldırmak amacıyla kullanılan birçok uygulama vardır. Bu uygulamalar arasında en sık tercih edilenlerden birisi de kaş arası botoksudur.

Kaş arası botoksu ile iki kaş arasında kalan bölgedeki kırışıklıkları gidermek, yüze daha dengeli, genç ve canlı bir görünüm kazandırmak mümkündür.

Kaş arası botoksu hakkında detaylı bilgi almak için Aegean Health Group’u arayabilirsiniz.

Kaş Arası Botoksu Nedir?

Kaş arası botoksu, kaşların arasında kalan bölgenin daha genç, canlı ve gergin bir görünüme kavuşması için yapılan botoks uygulamasıdır. İnsanlar, sosyal etkileşimler sırasında kendilerini daha doğru ifade edebilmek için mimiklerini kullanırlar. Ancak mimiklerin ve yüz ifadelerinin kullanımı zaman içerisinde yüzü meydana getiren dokularda yıpranmaya yol açabilmektedir. Bu da kaşların arasında, alında, ağız bölgesinde ve göz çevresinde kırışıklıklar görülmesine sebep olabilir. Kaş arası botoksu da diğer botoks uygulamaları ile birlikte yüzdeki kırışıklıkları gidermek için tercih edilir.

Kaş Arası Botoksu Neden Yapılır?

Kaş arası botoksu, ileri yaş ve kalıtım gibi faktörlerin etkisi ile kaşlar arasında oluşan kırışıklıkların giderilmesi için yapılır. Kaşlar insan yüzünün ve mimiklerinin çok önemli birer parçasıdırlar. Bireyler sosyal etkileşimler sırasında farkında bile olmadan kaş hareketleri ile kendilerini ifade ederler. Bu ifadeler de zaman içerisinde kaş bölgesinde kırışıklıklara yol açabilmektedir. Tüm bu kırışıklıklar ve çizgiler, kaş arasına uygulanan botoks işlemi ile giderilebilmektedirler. 

Kaş Arası Botoksu Kimlere Yapılabilir?

Kaş arası botoksu uygulamaya engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu bulunmayan, 18 yaşını doldurmuş her bireye yapılabilmektedir. Reşit olan bireyler, cinsiyetleri fark etmeksizin talep ettikleri takdirde kaş arası botoksu yaptırabilirler. 

Kaş Arası Botoksu Kalıcı Mıdır?

Kaş arasına uygulanan botoks işlemi 3 ila 5 ay içerisinde etkisini kaybetmeye başlar. Bu süre cilt yapısı gibi faktörlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Tüm botoks uygulamalarının olduğu gibi kaş arası botoksunun da etkileri 3-6 ay içerisinde büyük oranda kaybolur.

Kaş Arası Botoksu Tekrarlanabilir Mi?

Kaş arası botoksu talep edildiği takdirde yeniden uygulanabilir. Bireyler, doktor tavsiyesine göre 3 ila 6 aylık periyotlar dahilinde tekrar kaş arası botoksu yaptırabilirler. Botoks uygulamalarının tekrarlanmasında herhangi bir sakınca yoktur.

Kaş Arası Botoksu Nasıl Yapılır?

İsteğe bağlı olarak kaş arası botoksu sırasında ilk olarak enjeksiyon bölgelerine anestezik krem sürülür. Bu sayede kişiler, işlem sırasında herhangi bir rahatsızlık veya ağrı hissi duymazlar. Daha sonra ise doktor tarafından özenle belirlenmiş olan hedef bölgelere botoks enjeksiyonları yapılır. Bu enjeksiyonlar kaş bölgesinin hareketlerini kontrol eden kaslara uygulanır. Böylece bu kasların sebep olduğu kırışıklıklar ortadan kaldırılır.

Kaş arası botoksu yaklaşık 5-10 dakika içerisinde tamamlanır. Bu süre işlemin kapsamına göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Kaş Arası Botoksu Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kaş arası botoksu oldukça hızlı ve kolay bir işlemdir. Hastalar botoksun yapıldığı günden itibaren gündelik yaşamlarına geri dönebilirler. Ancak işlem sonrasında dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır. Bu durumlara örnek olarak şunlar verilebilir:

  • Botoks işlemi sonrasında yorucu aktivitelerden, işlerden ve egzersizlerden bir gün boyunca uzak kalınması önerilir.
  • Botoks sonrasında bir gün kadar duş alınmaması, mümkünse botoks uygulanan bölgenin su ile temas ettirilmemesi önerilir.
  • Kaş arası bölgenin ovulmaması, botoks bölgesine masaj yapılmaması tavsiye edilir.
  • Botoks öncesi ve sonrası süreçlerde kan sulandırıcı gibi ilaçlara bir süre ara verilmesi gerekir.

Doktorlar, kaş arası botoksu sonrası dikkat edilmesi gerekenler hakkında gerekli bilgilendirmeleri detaylı olarak yapacaklardır. 

Aegean Health Group – Kaş Arası Botoksu

Kaş arası botoksu ve diğer botoks uygulamaları hakkında detaylı bilgi almak için Aegean Health Group’u arayabilirsiniz.