Gözaltı Işık Dolgusu

Gözaltı Işık Dolgusu

Gözler, sosyal etkileşimler sırasında en ön planda olan organlardan biridir. Çoğu insan gerek duygularını gerekse de düşüncelerini ifade ederken istemsizce gözlerini kullanır. Gözü ilgilendiren mimikler, sözsüz iletişimin vazgeçilmez parçalarından biridir. Buna ek olarak göz ve çevresinin görünümü, yüzün estetik bütünlüğü için de oldukça önemlidir. Bu bölgelerde görülen renk değişimleri ve cilt çökmeleri; bireyin sürekli yorgun, enerjisiz bir görünüme sahip olmasına yol açabilir. Bahsettiğimiz estetik kusurlar, her ne kadar kozmetik ürünlerle perdelenmeye çalışılsa da bu yöntemler kesin bir çözüm sunmazlar. Bu yüzden genelde gözaltı ışık dolgusu gibi dolgu uygulamaları tercih edilir.

Gözaltı ışık dolgusu, gözaltı ve çevresinde yer alan çökmelerin, renk değişimlerinin giderilmesi için tercih edilen bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde göz çevresinin çok daha genç, canlı ve enerjik bir görünüm kazanması; yüzün geri kalanı ile uyumlu bir yapıya sahip olması mümkündür.

Gözaltı ışık dolgusu ve diğer dolgu uygulamaları hakkında detaylı bilgi almak için Aegean Health Group’u arayabilirsiniz.

Gözaltı Işık Dolgusu Nedir?

Göz altı ışık dolgusu, gözaltlarında görülen morlukların, çukurların ve diğer renk değişimlerinin giderilmesi için yapılan dolgu uygulamasıdır. Bu uygulama sırasında kullanılan dolgu maddesi, yalnızca cilt altının hacim kazanmasını değil; aynı zamanda cildin ihtiyaç duyduğu nemi de almasını sağlar. Böylece gözaltları çok daha canlı, hacimli ve genç bir görünüm kazanır. Gerek yapısal olarak gerekse de renk bütünlüğü olarak yüzün geri kalanı ile uyumlu bir gözaltı görünümü elde edilmiş olur. Gözaltı ışık dolgusu, diğer kozmetik çözümlere kıyasla çok daha kalıcıdır. Makyaj uygulamalarının aksine sudan, hava şartlarından ve terden etkilenmez.

Gözaltı Işık Dolgusu Neden Yapılır?

Gözaltı ışık dolgusu; göz altlarının daha genç ve canlı bir görünüme kavuşması için yapılır. Gözaltlarında bulunan dokular zaman içerisinde ileri yaş ve benzeri faktörler sebebi ile yıpranabilmektedir. Bu yıpranma gözaltlarının çökmesine, gözaltlarında çukurlar oluşmasına yol açabilmektedir. Elbette bahsettiğimiz değişimlerden cilt rengi de etkilenebilir, gözaltlarında renk değişimleri, morluklar oluşabilir. Bu da yüzün renk dengesi ile uyumsuz bir görüntü oluşturur. Aynı zaman da kişinin olduğundan daha yaşlı ve sürekli yorgunmuş gibi görünmesine de yol açabilir. Gözaltı ışık dolgusu, bu gibi problemleri çözmek; göz çevresini daha estetik bir görünüme kavuşturmak amacıyla yapılmaktadır.

Gözaltı Işık Dolgusu Kimlere Yapılabilir?

Gözaltı ışık dolgusu 18 yaşını doldurmuş olan her bireye yapılabilir. Bu işlem hem kadınlara hem de erkeklere uygulanabilmektedir. Kişilerin dolgu uygulamalarına uygunluğu genelde şu üç kriter üzerinden değerlendirilir:

  • Kişinin 18 yaşını doldurmuş, reşit bir birey olması.
  • Kişinin dolgu uygulaması yapılacak olan bölgede herhangi bir cilt rahatsızlığı olmaması. Yine genel sağlıkla ilgili bazı durumlarda da gözaltı ışık dolgusu gibi dolgu uygulamaları önerilmemektedir.
  • Kişinin gebelik veya emzirme dönemlerinde olmaması.

Hamilelik ve emzirme döneminde olan kadınlar; bu dönemler son bulduğunda, 18 yaşından küçük olan bireyler reşit olduklarında, ciddi bir cilt problemi olan hastalar iyileştiklerinde gözaltı ışık dolgusu yaptırabilirler.

Gözaltı Işık Dolgusu Kalıcı Mıdır?

Gözaltı ışık dolgusu ortalama 1 yıl içerisinde etkisini kaybetmeye başlar. Bu süre cilt yapısı, beslenme ve diğer kriterlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Gözalatı dolgusunun kalıcı olmama sebebi, dolgu için kullanılan maddenin zaman içerisinde erimesidir. Hyaluronik asit olarak bilinen bu madde cildin yapısında da bulunan doğal bir maddedir. Bu yüzden zaman içerisinde erir ve sağladığı olduğu olumlu etkiler ortadan kaybolur.

Gözaltı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır?

Gözaltı ışık dolgusu, uygulama yapılacak olan bölgeye özel bir anestezik krem sürülmesi ile başlar. Bu krem sayesinde hastanın ağrı ve rahatsızlık hissi duyması engellenmiş olur.

Krem uygulamasının ardından, hyaluronik asit isimli dolgu maddesi; gözaltı bölgelerine dikkatle uygulanır. Bu işlem ortalama olarak 15 dakika içerisinde son bulur. Ancak uygulama süresinin kişiden kişiye değişebileceği unutulmamalıdır.

Gözaltı Işık Dolgusu Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Gözaltı ışık dolgusu sonrası, diğer dolgu uygulamalarında olduğu gibi gündelik yaşama dönülebilir. Ancak bir gün boyunca dolgu bölgesi su ile temas ettirilmemelidir. Yine bir gün boyunca yorucu fiziksel aktivitelerde bulunulmaması önerilir. Uygulama sonrasında gözaltı ve göz çevresi bir süre ovuşturulmamalıdır.

Doktorlar gözaltı dolgusu sonrası iyileşme süreci hakkında hastalarını detaylı olarak bilgilendireceklerdir.

Aegean Health Group – Gözaltı Işık Dolgusu

Gözaltı ışık dolgusu ve diğer dolgu uygulamaları ile alakalı detaylı bilgi için Aegean Health Group’u arayabilirsiniz.