FUE Saç Ekimi

FUE Saç Ekimi

Saç dökülmesi hem erkekler hem de kadınlar tarafından oldukça sık karşılaşılan bir problemdir. Saçlar bulundukları konum sebebi ile çevresel etkenlerden çok kolay etkilenirler. Bu çevresel zararlı etkiler, bazı genetik özelliklerle ve uygun olmayan bir saç bakımı ile birleşince kişide saç dökülmesi meydana gelebilir. Saç dökülmesi, saçlı derinin yeterince beslenememesi ve ihtiyaç duyduğu destekleyici materyallere ulaşamaması sonucu da meydana gelebilir. Aşırı dökülme sonucu saçlar seyrekleşebilir. Bu da bireylerde hoşnutsuzluk hissi oluşturabilir. Günümüzde çeşitli modern saç ekim teknikleri sayesinde saç kaybını kalıcı olarak tedavi etmek mümkündür. FUE saç ekimi de bu teknikler arasında en sık kullanılanlardan biridir.

FUE saç ekimi sayesinde saçların seyrekleştiği bölgeye yeni saç kökleri ekilebilir. Bu işlem herhangi bir cerrahi operasyona gerek kalmaksızın gerçekleştirilir. Böylece hastalar işlemden hemen sonra günlük yaşamlarına dönebilirler. FUE saç ekim işlemi sonrasında zorlayıcı veya uzun süreli bir iyileşme sürecine de gerek kalmaz.

FUE saç ekimi ve benzer saç ekim uygulamaları hakkında detaylı bilgi almak için Aegean Health Group’u arayabilirsiniz.

FUE Saç Ekimi Nedir?

FUE saç ekimi, vücudun başka bir bölgesinden alınan saç köklerinin, saçların seyrekleştiği bölgeye aktarılmasıdır. Saçların döküldüğü ve seyrekleştiği bölgeye aktarılan saç kökleri, zaman içerisinde büyür; önceki hale göre çok daha yoğun ve sıkı bir saç görünümü oluştururlar. FUE saç ekimi günümüzde en sık tercih edilen yöntemlerden biridir. FUE’nin açılımı ‘’Foliküler Ünite Ekstraksiyonu’’dur. İlk olarak 1998 yılında Japonya’da denenmiş olan bu yöntem, 2002 yılından bu yana tüm dünyada yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. FUE tekniği ile tek defada 2 bin ila 4 bin greft ekilebilmektedir. Her greft 1 ila 4 tane saç kökü barındırır.

FUE Saç Ekimi Öncesi Planlama Nasıl Yapılır?

FUE saç ekimi hastaya özel olarak planlanan birçok süreç içerir. Bu süreçler dahilinde saçlı deri ve saçlar detaylı olarak incelenir. Saç köklerinin nereden alınacağına özenle karar verilir. Daha sonra ise alınan saç köklerinin hangi bölgelere, hangi yoğunlukta yerleştirileceği kararlaştırılır. Bu kararları alırken genel estetik parametrelere, saç çizgisinin (Hairline) şekline dikkat edilir. Yine aynı şekilde hastanın talepleri de karar aşamasında büyük önem görür. Tüm bu detaylı planlama işlemleri sayesinde çok daha isabetli ve başarılı bir saç ekim işlemi mümkün olur.

FUE Saç Ekimi’nin Avantajları Nelerdir?

FUE saç ekiminin avantajları arasında şunlar yer alır:

  • FUE tekniği ile saç ekimi oldukça modern ve konforlu bir uygulamadır.
  • Uygulama sırasında herhangi bir cerrahi kesiye veya dikişe ihtiyaç duyulmaz. Bu sebeple uzun ve meşakkatli bir iyileşme süreci yoktur.
  • FUE tekniği ile yapılan saç ekim işlemi saç kaybına kalıcı bir çözüm oluşturur.
  • Uygulama sonrasında doğal bir saç görünümü oluşur.
  • Eski uygulamalara kıyasla daha hızlı bir şekilde tamamlanır.
  • İşlem sırasında hastalar ağrı hissi duymazlar.
  • İşlemden sonra hastaların kafasında kalıcı izler oluşmaz.
  • FUE saç ekimi sırasında eski tekniklere kıyasla aynı anda daha fazla saç kökü ekilir.

FUE saç ekimi avantajları hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz. 

FUE Saç Ekimi Kimlere Yapılabilir?

FUE saç ekim işlemi 20 yaşını doldurmuş olan ve işleme engel olabilecek herhangi bir sağlık durumu olmayan herkese uygulanabilir. Bu uygulama saç kaybı fazla olan hem erkeklere hem de kadınlara yapılabilmektedir. 

FUE Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

FUE saç ekim işlemi lokal anestezi altında gerçekleşir. Böylece bireylerin ağrı ve rahatsızlık hissi duyması engellenmiş olur. İşlem sırasında daha önceden planlanmış olan bölgeden saç kökleri alınır. Daha sonra ise alınan bu saç kökleri, hedeflenen bölgeye yine planlandığı düzen ve yoğunlukta olacak şekilde yerleştirilir. Böylece FUE saç ekim işlemi tamamlanmış olur. FUE saç ekim işlemi hemen hemen 6 saat içerisinde son bulur. Ancak bu süre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

FUE Saç Ekimi Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

FUE saç ekimi sonrasında doktor kontrollerinin aksatılmaması önerilir. İşlem sonrasında zorlu bir iyileşme süreci yoktur. Yalnızca doktor tavsiyelerine uyulması yeterlidir. Saç ekimi yapılan bölge, doktorun önerdiği süre boyunca özel bir losyon ile el kullanılmadan yıkanmalıdır. Yine doktor tarafından önerilen ilaçlar ve bakım ürünlerinin kullanımı aksatılmamalıdır.

Aegean Health Group – FUE Saç Ekimi

FUE saç ekimi ve diğer saç ekim uygulamaları hakkında detaylı bilgi almak için Aegean Health Group’u arayabilirsiniz.