DHI Saç Ekimi

DHI Saç Ekimi

Saç dökülmesi hem erkeklerde hem de kadınlarda meydana gelebilen bir durumdur. Bu durum birçok sebepten meydana gelebilmektedir. Bu sebepler arasında çeşitli çevresel faktörler ve genetik özellikler yer alır. Tüm bunlar saç köklerinde biriken yıpranma ile birleştiğinde saç dökülmeleri meydana gelir. Saç dökülmesi devamlılık gösterdiği takdirde kafanın belli bölgelerindeki saçlar git gide seyrekleşir. Bu da pek çok kişi tarafından istenmeyen bir görüntüye yol açar. Bu kişiler çeşitli saç ekim işlemleri ile bu görüntüyü giderebilirler. Teknolojide ve tıp biliminde yaşanan gelişmeler; oldukça modern ve gelişmiş saç ekim tekniklerinin ortaya çıkmasına sebep olmuştur. DHI saç ekimi de bu modern tekniklerden biridir.

DHI saç ekimi sırasında kalem şeklinde özel bir alet kullanılır. Saç ekim işleminin öncesinde belirlenen bölgelerden, yine özel aparatlar yardımı ile kıl kökleri gevşetilir ve toplanır. Daha sonra ise bu kökler, bahsettiğimiz kalem şeklindeki aparat yardımı ile planlanan bölgelere ekilir. Böylece saç dökülmesinin yoğun olarak görüldüğü bölgelerde kayda değer bir saç artışı yaşanır.

DHI saç ekimi ve benzer saç ekimi uygulamaları hakkında detaylı bilgi almak için Aegean Health Group’u arayabilirsiniz.

DHI Saç Ekimi Nedir?

DHI saç ekimi, belirlenen bölgeden alınan saç köklerinin direkt olarak hedef bölgeye ekilmesi ile yapılan modern bir saç ekim uygulamasıdır. Bu uygulama sayesinde seyrekleşen saç görünümü ve kafa üzerinde meydana gelen açıklıklar giderilebilir. Lokal anestezi altında yapılan bir işlem olduğu için hastalar ağrı hissi duymazlar.

DHI saç ekimi sırasında özel bir kalem kullanılır. Ense bölgesinden alınan ve dökülmeye karşı dirençli olan saç kökleri, daha önceden belirlenmiş olan hedef bölgelere ekilir. Böylece daha gür bir saç görünümü elde edilir. 

DHI Saç Ekimi Nasıl Planlanır?

DHI saç ekimi kişiye özel olarak planlanır. Bu süreçte hastanın saçları, dökülmenin meydana geldiği bölge ve saç derisi detaylı olarak incelenir. Saç köklerinin hangi bölgeden alınacağı, kaç adet saç kökü alınacağı ve bu saç köklerinin hangi bölgelere ekileceği kararlaştırılır. Bu kararlaştırma sürecinde hastanın talepleri de göz önünde bulundurulur.

DHI saç ekim işleminin tüm aşamaları estetik ölçütler üzerinden planlanır. Özellikle de hastanın doğal bir saç görünümüne sahip olabilmesi için özenle çalışılır. Böylece hem daha isabetli hem de daha başarılı bir saç ekim işlemi mümkün hale gelir.

DHI Saç Ekimi’nin Avantajları Nelerdir?

DHI saç ekiminin avantajları arasında şunlar yer alır:

  • DHI saç ekimi işlemi sırasında kullanılan aparatlar; deri üzerinde oldukça minimal hasarlar bırakır. Bu yüzden iyileşme süreci oldukça hızlı ve basittir.
  • DHI saç ekimi sırasında kullanılan aparatlar çok daha hassas işlemler yapma imkânı verir.
  • Bu işlem öncesinde hastaların saçlarını tıraş etmesine gerek yoktur.
  • Saç kökleri daha sık bir şekilde ekilebilir.
  • Kanama riski ve miktarı oldukça düşüktür.
  • Alınan saç kökleri direkt olarak ekilirler. Saç köklerinin doku dışında bekleme süresi düşük olduğu için daha verimli sonuçlar alınır.

DHI Saç Ekimi Kimlere Yapılabilir?

DHI saç ekimi 20 yaşını doldurmuş olan ve uygulamaya engel olabilecek bir sağlık durumu olmayan herkese yapılabilir. İşlem sırasında derin kesilere ve benzer uygulamalara başvurulmaz. Bu yüzden oldukça güvenilir ve konforlu bir işlemdir.

DHI Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

DHI saç ekimi lokal anestezi altında yapılan bir işlemdir. Bu yüzden hastalar ağrı ve rahatsızlık hissi duymazlar. Uygulama sırasında, daha önceden belirlenmiş olan saç kökleri toplanır. Bu kökler, özel bir kalem yardımı ile hedef bölgelere ekilir. Ekim sürecinde, planlama aşamasında belirlenen saç görünümüne oldukça dikkat edilir. DHI saç ekimi 6 ila 8 saat içerisinde tamamlanır. Bu süre kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir.

DHI Saç Ekimi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

DHI saç ekim işleminden sonra hastalar gündelik yaşamlarına dönebilirler. Doktor tarafından önerilen süre boyunca saçlarını özel bir solüsyonla yıkamaları ve yıkama sürecinde ellerini kullanmamaları önerilir. Saç ekim işleminden sonra doktor tavsiyelerine uymak ve doktor kontrollerini aksatmamak oldukça önemlidir.

Aegean Health Group – DHI Saç Ekimi

DHI saç ekimi ve benzer saç ekim uygulamaları hakkında detaylı bilgi almak için Aegean Health Group’u arayabilirsiniz.