Ameliyatsız Yanak İnceltme

Ameliyatsız Yanak İnceltme

İnsan yüzü birçok farklı organdan ve bölgeden meydana gelir. Bu organların ve bölgelerin uyum içerisindeki birlikteliği, yüzün estetik bütünlüğü açısından çok önemlidir. Yanaklar yüzde en çok yer kaplayan bölgelerden biridir. Yanak derisinin altında bir miktar yağ tabakası yer alır. Bu yağ tabakası yanakların canlı ve hacimli bir görünüme sahip olmasında rol oynar. Bazı kişilerde ise bahsettiğimiz bu yağ tabakası, estetik ölçütler açısından ideal kabul edilenden çok daha kalın olabilir. Bu da elmacık kemiği gibi kemiklerin yağ katmanın altında kalmasına ve yüz hatlarının kaybolmasına yol açabilir. Bahsettiğimiz durum gerek erkekler gerekse de kadınlar tarafından pek arzulanmayan bir yüz görünümüne yol açabilir. Bu durumu ortadan kaldırmaya yönelik birçok uygulama vardır. Ameliyatsız yanak inceltme işlemi de bu uygulamalar arasında en pratik ve hızlı olanlarından biridir.

Ameliyatsız yanak inceltme sayesinde yüzde yer alan fazla yağ dokusu, özel radyofrekans uygulamaları ile inceltilebilir. Böylece yüzün daha keskin ve belirgin hatlara kavuşması, cildin gergin, genç ve çekici bir görünüm kazanması mümkün olabilir.

Ameliyatsız yanak inceltme ve benzer uygulamalar hakkında detaylı bilgi almak için Aegean Health Group’u arayabilirsiniz.

Ameliyatsız Yanak İnceltme Nedir?

Ameliyatsız yanak inceltme, herhangi bir cerrahi operasyona gerek kalmaksızın yanakların ve yüzün inceltilmesi; yüzün belirgin hatlara kavuşturulması için yapılan uygulamadır. Ameliyatsız yanak inceltme işlemi sırasında cerrahi kesiler ve dikişler kullanılmaz. Bu uygulama HI-FU ve Agassi isimli modern, gelişmiş yöntemlerle yapılır. Bahsettiğimiz yöntemler, yüksek frekanslı radyo dalgalarının ve yoğunlaştırılmış ses dalgalarının yüzdeki kalın yağ tabakasını eritmek için kullanılmasına imkân sağlarlar. Bu yöntemler sırasında kullanılan dalgalar radyoaktif değildir, yani herhangi bir şekilde kansere sebep olma riski taşımazlar.

Ameliyatsız Yanak İnceltme Neden Yapılır?

Ameliyatsız yanak inceltme, elmacık kemiklerinin ve yüz hatlarının belirginleştirilmesi; yüzün çok daha ince, çekici bir görünüme sahip olması için yapılır. Yanaklarda bulunan yağ dokuları, her ne kadar yanak için gerekli ve doğal yapılar olsalar da aşırı miktarlara ulaştıklarında kişi tarafından beğenilmeyen bir yüz görünümüne sebep olabilirler. Bu dokular gereğinden fazla kalınlaşarak yüze boyut kazandıran elmacık kemiği gibi dokuları sarabilir, dolayısı ile yüz hatlarını perdeleyebilirler. Ameliyatsız yanak inceltme işlemi, bu dokuların cerrahi kesilere ve dikişlere gerek kalmadan inceltilebilmeleri için yapılır.

Ameliyatsız Yanak İnceltme Kimlere Yapılabilir?

Ameliyatsız yanak inceltme, yanak görünümlerinden ve yüz hatlarından memnun olmayan, 18 yaşını doldurmuş her bireye yapılabilir. Yüzde yer alan dokuların 18 yaşına kadar gelişmeye devam ettiği düşünülür. Ameliyatsız yanak inceltme işlemi, bu gelişme sürecinin herhangi bir dış müdahale olmadan gerçekleşebilmesi için 18 yaşından küçük bireylere önerilmez.

Ameliyatsız Yanak İnceltmenin Avantajları Nelerdir?

Ameliyatsız yanak inceltme işlemi sırasında son derece modern ve gelişmiş yöntemler kullanılır. Bu yöntemler, yanakların cerrahi operasyonlara gerek kalmadan inceltilebilmesine olanak sağlarlar. Ameliyatsız yanak inceltme işlemi sırasında cerrahi işlemler kullanılmadığı için uygulama çok daha kolay, hızlı ve konforludur. Bu işlem kısa sürede sonlanır ve hastalar işlem sonrasında gündelik yaşamlarına dönebilirler.

Ameliyatsız Yanak İnceltme Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız yanak inceltme işlemi sırasında herhangi bir anestezi uygulamasına gerek kalmaz. Bu işlem ağrısız bir şekilde gerçekleşir. İşlem sırasında ses dalgalarının veya radyo frekanslarının yönlendirilmesine imkân sağlayan özel bir problar (aparatlar) kullanılır. Ağız içerisinden yanaklara temas ettirilen bu problar, yalnızca yanaklarda yer alan yağ tabakasını hedef alırlar. Seans sırasında yavaş yavaş bu yağ dokularını eritir ve yüz hatlarının daha belirgin bir görünüm kazanmasını sağlarlar.

Ameliyatsız Yanak İnceltme Kaç Seans Yapılmalıdır?

Agassi yöntemi ile yapılan yanak inceltme, ortalama olarak yarım saat süren 2 ila 3 seansta tamamlanır. HIFU yöntemi ile yapılan yanak inceltme ise 30 dakikalık tek bir seansta tamamlanabilir. Bu işlemler doktor önerisine göre bir süre sonra tekrarlanabilirler.

Ameliyatsız Yanak İnceltme Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Ameliyatsız yanak inceltme sonrasında hastalar gündelik yaşamlarına geri dönebilirler. Bu işlemler oldukça kolay, ağrısız ve konforlu gerçekleşir. Yani diğer uygulamaların aksine uzun dinlenme süreçlerine gerek yoktur. Ameliyatsız yanak inceltme sonrası bir gün boyunca aşırı sıcak veya aşırı soğuk gıdalardan uzak durulması önerilir. Ayrıca yine bir gün boyunca sigara ve alkol kullanılmaması tavsiye edilir. 

Aegean Health Group – Ameliyatsız Yanak İnceltme

Ameliyatsız yanak incelme ve benzer uygulamalar ile alakalı detaylı bilgi almak için Aegean Health Group’u arayabilirsiniz.